Home » Novinky

AMERICANA 2017

Na AMERICANĚ 2017 se nám splnil sen!
Tono a Spooku, Luco a Tyme a celý Silverstone Ranch týme, mockrát vám za všechno děkujeme!
Zažili jsme nepopsatelné chvíle:

Hned první den na Americaně 2017 nás neskutečně potěšila vítězná jízda Tymezone ve třídě Masters Cutting Open, která byla dotována částkou $2500 a o níž se společně utkalo 29 soutěžních dvojic. Tymezone s Lucou se skóre 147 bodů se o prvenství museli rozdělit s Pietrem Valeri na koni CD Crystal Lena, kteří získali stejné skóre. Naši radost to však nezkazilo. Rádi bychom touto cestou poděkovali Gianluca Munarini za fantastické předvedení našeho hřebce Tymezone (One Time Pepto x Stylabee).

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

MÁME OBA KONĚ VE FINÁLE AMERICANY!
S napětím jsme ve čtvrtek dopoledne sledovali přímý přenos z Americany, kde ve třídě World Cup NCHA Cutting Open bojovali Spook s Tymem o postup do sobotního finále. Třída byla nabitá těmi nejlepšími koňmi z celé Evropy a ze 32 soutěžních dvojic postupovalo prvních deset. Tono se Spookem bojovali v první polovině a telata dávala jezdcům a koním opravdu pořádně zabrat. V první skupině se pouze tři dvojice přehouply přes score 141 bodů a mezi nimi i náš Spook s Tonem, když zajeli score 143 bodů! Nakonec to bylo šesté nejvyšší score a kluci postupují do finále z děleného osmého místa!

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Ve druhé skupině se začalo z ostra. Telata lépe spolupracovala a na score to bylo hned znát. Tym s Lucou startovali jako třetí a skvělou jízdou si zajistili jistý postup do finále ze třetího místa se score 146 bodů.
Chtěli bychom tímto oběma trenérům poděkovat za skvělou prezentaci našich plemeníků!

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

A finále?

Našim hřebcům přál los a startovali mezi prvními 5 koňmi. Jako druhý startující nakráčel do arény Spook s Tonem a super jízda jim vynesla score 149 a první místo!

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Třetí startoval Tym s Lucou - score 147, 2.místo!

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

Až do jízdy famózního Higbrow Time naši hřebci byli na prvních dvou místech! I když jsme na konec na metu nejvyšší nedosáhli, byli jsme s konečnými výsledky maximálně spokojeni:

2. místo a titul World Cup NCHA Cutting Open Finals Co Reserve Champion pro QH hřebce Spooks Smokin Cat se slovenským jezdcem Antonem Kondelou a 4. místo s třetím nejvyšším skóre pro QH hřebce Tymezone s italským jezdcem Gianlucou Munarinim.

Po stránce sportovní to byl pro nás zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Ale užili jsme si to také jako krásný výlet s přáteli. Zejména díky našemu karavanu, který od teď budeme všude vozit s sebou, jsme mohli zažít atmosféru „zákulisí“.
Hned po příjezdu jsme rozbalili sezení, gril a vše, co je potřeba k pořádnému kempování, no a pak už se dveře našeho skromného cateringu netrhly :-).

Krásně jsme poseděli a popovídali s oběma našimi trenéry Tonem a Lucou, naplánovali jsme spolupráci s Working Cowhorse trenérem Markusem Schopferem a na závěr jsme všichni společně oslavovali naše sportovní úspěchy do brzkých ranních hodin.

Velmi nás těší, že oba italští matadoři Gianluca Munarini i Markus Schopfer přijali naše pozvání k zimní návštěvě ranče. Spolupráce s nimi je pro nás velká čest!

Těšíme se na další společně strávené okamžiky, které nás brzy čekají. Tymezone se vrátil do Itálie a je dále v přípravě na NCHA European Championship v Lyonu, Spook se připravuje na další závody na Slovensku a uvidíme, zda se nakonec stihne do Lyonu kvalifikovat. Americana byla totiž jeho první letošní show po připouštěcí sezóně.


Novinky z ranče léto 2017

Krásné léto přejeme a přinášíme shrnutí novinek z ranče.

V jezdecké hale jsme dokončili vnitřní obložení stěn a navezli povrch. Pracujeme na obložení vrat, vnějším opláštění, tribuně - práce je na hale ještě mnoho, ale v deštivých dnech se už může jezdit:-).

HalaHala

Hala, srpen 2017Hala, srpen 2017

V Chalupě R3 se pracuje na povalových stropech - obrovský prostor začíná nabývat finálního rozdělení poschodí.

Chalupa R3Chalupa R3

Chalupa R3Chalupa R3

Chalupa R3Chalupa R3

Všech 12 hříbátek je na světě a rostou do krásy a síly.

Všechna hříbata letošního roku si můžete prohlédnout v odkazu Hříbata 2017.

Ke své nové majitelce odcestovala roční Silver Diamond Katy, přejeme ať vám Katy dělá jen samou radost.

Silver Diamond KatySilver Diamond Katy

Rádi bychom touto cestou popřáli do budoucna hodně sportovních i chovatelských úspěchů novým majitelům námi odchované klisničky Silver Cool Jenny W. Malá Jenny odcestovala do nového domova na Ranch U Soudného Potoka k našim přátelům Olince Beránkové a Jirkovi Steinbachovi.

Silver Cool Jenny WSilver Cool Jenny W

Naše chovy se ještě více propojí, protože i my si odvezeme ze Soudného Potoka přírůstek do chovného stáda, a sice letošní klisničky Sandy Squirrel z matky Steady Hickory po otci Smart Dualy. Olinko a Jirko, děkujeme a těšíme se na další chovatelskou spolupráci!

RSP Sandy SquirrelRSP Sandy Squirrel

Velkou radost máme z výkonů našich soutěžících hřebců.

Tymezone se svým trenérem a jezdcem Gianluca Munarini si výborně vedl na závodech v Německu i v Itálii a získal tituly RBC Spectacular NCHA Open All Ages 1^and 2^gara Champion, NCHA of Italy Summer Classic Open All Ages Reserve Champion a NCHA of Italy Summer Classic LTD $5000 Novice Horse Reserve Champion. Děkujeme Lucovi za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

Metamoorphosis se svou trenérkou a jezdkyní Jitkou Radošovou si výborně vedou v seriálu ČJF kvalifikačních závodech, kde v kategorii Reining Senior opakovaně obsazují 1. a 2. místa, a nejdou pod score 142. Děkujeme Jitce za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

Metamoorphosis se v sobotu 5.8. také představil spolu se svou skvělou jezdkyní a trenérkou Jitkou Radošovou na mistrovství Evropy Quarterů (European Championship FEQHA). Pro Meta to zdaleka nebyly první velké závody, ale Jitka okusila chuť velké arény poprvé a Meta odprezentovala fantasticky, za což jí patří velký dík!
Bohužel v samém závěru jízdy došlo k chybě v podobě Rollbacku na druhou stranu a sen o titulu evropského šampiona se rozplynul. Nejen Jitka měla slzy v očích. Všichni jsme oplakali tu skvělou jízdu. Úsměvy na tvář nám všem ale záhy vrátilo všech pět amerických rozhodčích, kteří si Jitku pozvali "na kobereček", aby jí sdělili, že její a Metův výkon byl perfektní, a že za všechny předvedené manévry dostali plusové body a kdyby nebylo toho nešťastného okamžiku, postoupili by do finále z prvního místa!
Na svůj první velký titul si tito dva budou muset ještě počkat, ale pro nás jsou už teď šampioni!

Metamoorphosis, rider: Jitka RadošováMetamoorphosis, rider: Jitka Radošová

Připouštěcí sezóna 2017 skončila, děkujeme všem zájemcům o připouštění za důvěru a přejeme hodně radosti v příštím roce z narozených hříbátek.

Naši plemenní hřebci Spooks Smokin Cat a Smooth Cool Cat se vrátili z připouštěcí stanice v Mněticích. Spook odjel na Slovensko k Tonovi Kondelovi, kde budou ladit formu pro zbytek letošní závodní sezóny.

Spooks Smokin CatSpooks Smokin Cat

Ugly měl "14 denní dovolenou" na domovském ranči a poté odjel zpět na LA farma Rudolec.

Smooth Cool CatSmooth Cool Cat

Ve výborné kondici po připouštění je i přes svých 19 let Smartest Magician,

Smartest MagicianSmartest Magician

a i Dominican Diamond vypadá výborně.

Dominican DiamondDominican Diamond


Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

2.show Silverstone Western Cup je za námi. Jako pořadatelé chceme poděkovat všem, co přijeli a opět vytvořili příjemnou atmosféru – vzájemné pomáhání, fandění, úsměvy a pozdravy nás provázely celým víkendem!

Náš ranč reprezentoval Silverstone Ranch Team ve složení - Martina Malinová s plemenným hřebcem Smartest Magician a s valachem Benny The Cat, Adam Punčochář s klisnou SDP Back In Black a s valachem Benny The Cat, Lukáš David s valachem Sure Enough Blue. Pomocným jezdcem byla Eliška Horáčková.

Silverstone Ranch závodní týmSilverstone Ranch závodní tým

Martina Malinová a plemenný hřebec Smartest Magician se zúčastnili nedělních Cattle Games v třídách Speed Penning – základní kolo, Ranch Sorting – 7.místo v týmu s Lukášem, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch. Martina také sedlala Benny The Cat v třídách ranch Sorting – 3.místo v týmu s Adamem.
Navíc Martina stíhala komentovat a pomáhat v organizaci kde bylo potřeba, a s Harrym dělat turnbacka. Díky za vše Marti :-).

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Lukáš David s valachem Sure Enough Blue v sobotních herd work pomáhali jako turnback a v neděli se v Cattle Games zúčastnili všech tříd – Ranch Cutting – 15.místo, Speed Penning – 5.místo, Ranch Sorting – 7.místo v týmu s Martinou a Harrym, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch.
Byla radost se dívat na jejich výkony, třeba za parádní cutting bránění v Ranch Sorting sklidili bouřlivý potlesk diváků i ostatních účastníků. Děkujeme Lukáši :-).

Sure Enough Blue a Lukáš DavidSure Enough Blue a Lukáš David

Adam Punčochář a Benny The Cat v sobotních Herd Work pomáhali jako turnback a v neděli se v Cattle Games zúčastnili tříd Ranch Cutting – 12.místo, Speed Penning – Základní kolo, Team Penning – 5.místo v týmu s Miroslavem Hlaváčkem s Double DJ Cat a s Jiřím Jankáskem s Smartest Lil Harry. Adam závodil ještě s klisnou SDP Back In Black v třídách Ranch Cutting – 13.místo, Speed Penning – 4.místo, Ranch Sorting – 3.místo v týmu s Martinou a Benny The Cat, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch.
Adame, díky za krásnou práci, třeba v Ranch Sorting s SDP Back In Black za perfektní třídění sklidili uznalé pochvaly ostatních soutěžících a potlesk diváků. Děkujeme Adame:-).

SDP Back In Black a Adam PunčochářSDP Back In Black a Adam Punčochář

Eliška byla platným členem týmu, pomáhala s přípravou a péčí o koně. Děkujeme Eliško :-).

Eliška, Adam a SDP Back In BlackEliška, Adam a SDP Back In Black

Na 2.show SWC si skvěle vedli potomci našeho plemenného hřebce Smartest Magician „Harry Potter“.
Smartest Aristocrat – ERCHA Herd Work Non-Pro All Ages Champion, ERCHA Novice Riders Champion se svým majitelem Ingo Linke, NRCHA Hackamore Open Champion s Tomášem Bártou. Hollywood Chex - Novice Horse Non-Pro Champion se svým majitelem Václavem Pubrdlem.
Smartest Lil Harry – Cattle Games Speed Penning Champion se svým majitelem Jiřím Jankáskem. GRATULUJEME!!!

Smartest Aristocrat a Tomas BartaSmartest Aristocrat a Tomas Barta

Na 2.show SWC si výborně vedla klisna Cozie O Dual, kterou si u nás zakoupila Kateřina Marešová. Spolu se staly Cattle Games Ranch Cutting Champions, při svém prvním startu na SWC za svůj skvělý výkon obdržely score 72. Gratulujeme!

Cozie O Dual a Katka MarešováCozie O Dual a Katka Marešová

Závodní sezóna začala našemu plemennému hřebci Metamoorphosis. V letošním roce se svou trenérkou a jezdkyní Jitkou Radošovou jedou seriál kvalifikačních závodů České Jezdecké Federace a závodí v kategorii Reining Senior. Mají za sebou 2.kola a vedou si výborně!

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

V květnovém ČJF kvalifikačním závodu ve Štěnovickém Borku si vyjeli 2x titul Reining Senior Champion.

V červnovém ČJF kvalifikačním závodu na Galloway farma Roupov získali 1x Reining Senior Reserve Champion a 1x Reining Senior co Champion! Gratulujeme a děkujeme Jitce za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

Výborně si na svém prvním startu vedla klisna Sweet Lily Potter, sire: Smartest Magician. Se svým trenérem a jezdcem Karlem Kubatou obsadili na ČJF kvalifikační závody - Reining Junior, 3rd place. Gratulujeme!

Sweet Lily Potter, sire: Smartest Magician, jezdec Karel KubataSweet Lily Potter, sire: Smartest Magician, jezdec Karel Kubata

Pokud byste chtěli vidět "Meta" a Jitku "naživo", další ČJF kvalifikační závody jedou 15. - 16. 7., Štěnovický Borek u Plzně.


Novinky z ranče jaro 2017

Na ranč konečně dorazilo jaro, a nám se začala rodit letošní hříbátka. Zatím vedou hřebečci nad klisničkami, ale ještě čekáme pár narození, tak uvidíme. :-)

Představujeme Vám letošní již narozená hříbátka:

Colt, sire: Spooks Smokin Cat dam: MS Hangten Tucker

Filly, sire: Dual Rey TR dam: Cat Be Nimble

Colt, sire: Dominican Diamond dam: Blue Duck Daisy

Colt, sire: Smartest Magician dam: Vals Diamond Andaure

Colt, sire: Dual Rey TR dam: Scoot Like Jewel

Colt, sire: Dominican Diamond dam: Smoothies Smart Cat

Filly, sire: Smartest Magician dam: Bodees Playgirl

Filly, sire: Smartest Magician dam: Petras Diamond

Všechna hříbátka a informace o nich naleznete v tomto odkazu:

Hříbata 2017


Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

SWC 1.show ERCHA Approved a Cattle Games proběhla ke spokojenosti nás všech. Počasí se nakonec umoudřilo a všichni si užili skvělý den a spoustu legrace. My, coby organizátoři, jsme načerpali inspiraci pro červnovou show.
Moc děkujeme všem, co nám s pomáhali s organizací. A dále všem závodníkům a divákům.

Silverstone Ranch závodní týmSilverstone Ranch závodní tým

Za náš Ranč závodili v Cattle Games 4 koně:
Svůj první start v Ranch Cutting a Speed Penning proměnil ve vítězství Adam Punčochář na klisně SDP Back In Black.

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting Champion

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting Champion

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Speed Penning ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Speed Penning Champion

První start měl i Lukáš DavidSure Enough Blue a hned úspěsný - 2.místo v Ranch Cutting a 2.místo v Speed Penning.

Sure Enough Blue a David Lukáš Ranch Cutting co Reserve ChampionSure Enough Blue a David Lukáš Ranch Cutting co Reserve Champion

Třetím závodním koněm byl Benny The Cat, s Adamem se umístil na 3.místě ve Speed Penning a obsadil 5.místo v Ranch Cutting. "Kluci" taktéž vypomáhali jako turnback koně.

Benny The Cat a Adam PunčochářBenny The Cat a Adam Punčochář

Čtvrtým jezdcem byla Martina Malinová s plemenným hřebcem Smartest Magician. Byli velkou oporou celému týmu - připravili stádo pro Ranch Cutting, pomáhali jako turnback, byli členy 4.umístěné trojice v Team Penning spolu s Adamem s SDP Back In Black a Lukášem s Sure Enough Blue. Smartest Magician i ve svých 19 letech prokázal, že je ve skvělé kondici a výborně doplňuje koně o hodně mladší.
Všem Vám moc děkujeme a gratulujeme!

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Harry letos na začátku března oslavil své devatenácté narozeniny. Přesto, že si zaslouženě užívá koňského důchodu a hlavně plní roli plemeníka, si odskočil minulý víkend do Roupova na 1. SWC show, kde se prezentoval ve skvělé formě. Nejen, že v sobotu spolu se svojí parťačkou Martinou Malinovou pomáhal na kurzu Marcuse Schopfera při tréninku Herd Work jako turnback, v neděli se navíc vrátil do show arény, aby celé odpoledne prozávodil. O tom, že má stále perfektní kondici, se přesvědčili všichni přítomní, včetně Martiny v sedle. Harry byl zkrátka k neutahání a předváděl skvělé výkony. Zvládl usadit stádo pro Ranch Cutting, pomáhat ostatním soutěžícím k jejich výkonům a představil se také ve všech dalších soutěžních disciplínách.

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

V pondělí ráno jsme u něho prováděli kontrolní odběr a následnou analýzu spermatu a jeho parametry jsou perfektní! Do připouštěcí sezóny jde tedy v plné síle a my se těšíme na jeho další potomky. V případě zájmu o připuštění nás neváhejte kontaktovat!

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Na letošní 1. SWC show v Roupově se představilo hned několik potomků po našem Harrym.
V Herd Work Open All Ages zazářil valach Smartest Aristocrat, který zvítězil v sedle s Tomášem Bártou se skóre 70. Ten ještě krásně svezl svého majitele a začínajícího jezdce Ingo Linke z Rakouska ve třídě Working Cow Horse Novice Rider, kde sice soutěžili sami, ale skóre od italského rozhodčího bylo více než příznivé pro úplné začátečníky (65 za reining a 71 za cow work). Ve Working Cow Horse se také představila Harryho dcera Hollywood Chex. Spolu se svým majitelem a jezdcem Václavem Pubrdle dosáhla na metu nejvyšší a třídu Novice Horse Non Pro vyhráli. Následně se ještě úspěšně zúčastnili odpoledních Cattle Games, kde např. v Team Penningu získali třetí místo!
Ve všech disciplínách Cattle Games jsme mohli vidět dalšího potomka, a sice Smartest Lil Harryv majetku Jirky Jankáska.
Gratulujeme a těšíme se na viděnou na příští show!

Smartest Aristocrat a Tomas BartaSmartest Aristocrat a Tomas Barta

Na 1. SWC show v Roupově se představila poprvé v show aréně APH klisna Smooth Black Cat, která je dcerou našeho Uglyho. Skvěle se prezentovala pod vedením svého majitele a trenéra Ondry Houšky. Bravurně zvládla vedení na Hackamore. Držíme palce do budoucích závodů a budeme se těšit opět na viděnou!

Smooth Black Cat a Ondřej HouškaSmooth Black Cat a Ondřej Houška

Hřebec Smooth Cool Cat momentálně stojí na inseminační stanici hřebců v Mněticích. Kapacita připouštění je omezená a rychle se blíží svému naplnění, proto neváhejte a v případě zájmu nás kontaktujte co nejdříve.

Těšíme se opět na viděnou na 2.show SWC, 3. – 4. 6. 2017, Galloway farma Roupov.


Prezentace našich plemenných hřebců v Krakovanech

4. března 2017 na Ranch Happy Hour, Krakovany se konala prezentace hřebců westernový plemen.

Silverstone Ranch Team:
LIDI, BYLI JSTE SKVĚLÍ, DĚKUJEME!!!
Speciální poděkování patří Martině Malinové za organizaci. V sobotu s námi v Krakovanech pro náhlé zdravotní problémy být nemohla, ale byla s námi po celou dobu - v mysli, i na telefonu :-). Martinko - velké díky!

Náš ranč představil 5 z našich 6 plemenných hřebců - Spooks Smokin Cat, Smooth Cool Cat, Smartest Magician, Dominican Diamond a Metamoorphosis. Hřebec Tymezone je v tréninku na letošní cuttingovou sezónu v Itálii. Bonusem bylo představení kolekcí loňských hříbat po Smartest Magician a Smooth Cool Cat.

Zleva: Dominican Diamond, Smooth Cool Cat, Spooks Smokin Cat, Metamoorphosis, Smartest MagicianZleva: Dominican Diamond, Smooth Cool Cat, Spooks Smokin Cat, Metamoorphosis, Smartest Magician

Silver Magic O Lena Silver Badger Poo

Hříbata po Smartest Magician

Silver Cat Remedy Silver Black Coolcat

Hříbata po Smooth Cool Cat

Děkujeme Áje za skvělou prezentaci Spooka:

Spooks Smokin Cat a Ája BuriankováSpooks Smokin Cat a Ája Burianková

Děkujeme Láďovi za skvělou prezentaci Uglyho:

Smooth Cool Cat a Láďa BuriánekSmooth Cool Cat a Láďa Buriánek

Děkujeme Adamovi za skvělou prezentaci Nicka:

Dominican Diamond a Adam PunčochářDominican Diamond a Adam Punčochář

Děkujeme Lukášovi za svělou prezentaci Harryho:

Smartest Magician a Lukáš DavidSmartest Magician a Lukáš David

Děkujeme Jitce za skvělou prezentaci Meta:

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

Děkujeme Elišce za skvělou přípravu a prezentaci hříbat:

Eliška a hříbě Silver Magic O LenaEliška a hříbě Silver Magic O Lena

a za výborné perníčky :-)

Děkujeme Michalovi za skvělou práci s přípravou vzhledu koní a pomocnou ruku všude, kde bylo potřeba:

Michal, Jitka a MetMichal, Jitka a Met

Velký zájem vzbudila a naplnila tribuny ukázka obsedání dvoletého hřebečka Silver Kit Cat ( sire: Spooks Smokin Cat, dam: Push To Play) - krásná práce s mladým koněm v podání Adama Punčocháře.

Adam a Silver Kit CatAdam a Silver Kit Cat

Silver Kit CatSilver Kit Cat

Silver Kit Cat a Adam PunčochářSilver Kit Cat a Adam Punčochář

Velkou pozornost vzbudilo oblečení Silverstone Ranch Team.

Ve spolupráci s pobočkou americké top outdoorové značky Patagonia jsme pro letošní rok vytvořili kolekci jarního oblečení pro všechny členy našeho týmu.

Tuto značku jsme zvolili, protože její produkty jsou velmi kvalitní a příjemně se nosí, máme s nimi dlouholeté zkušenosti.

Oblečení je lehké, vzdušné a navíc je účelově neutrální, takže ho můžeme nosit i mimo westernové akce….:-)

Momentálně připravujeme také letní kolekci ve světlých barvách.

Tímto chceme za celý Silverstone Ranch Team ještě jednou všem klukům z obchodu Patagonia, Revoluční 1, Praha 1, velice poděkovat za dosavadní podporu a těšíme se na další spolupráci.

http://eu.patagonia.com/enCZ/home


PF 2017

Příjmené prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a spoustu sportovních, chovatelských i osobních úspěchů v novém roce 2017
přeje Silverstone Ranch Team.

PF 2017PF 2017


Zpráva z ranče V.2016

Přinášíme Vám podzimní souhrn událostí a novinek.

Už dlouho jsme Vám neukázali současný stav stavby ranče. Začali jsme se zemními úpravami a okolí chalupy R1 začíná nabývat finální podobu. V chalupě R2 se dokončují poslední vnitřní práce, v chalupě R3 se pracuje na zatelpení a oknech, pergola a sklípek R4 se oblékají do kamenného obložení.

R1R1

R1R1

R2R2

R3R3

R4R4

Letošní největší stavba ranče Jezdecká hala v těchto dnech dostává dřevěné opláštění stěn modřínovými fošnami, budují se na dlouhé stěně tribuny a zázemí pro diváky.

Jezdecká halaJezdecká hala

Máme pro halu objednáno špičkové osvětlení - ledkové panely s možností regulace intenzity osvětlení. Objednáno je i profesionální ozvučení haly.

Jezdecká halaJezdecká hala

Halu připravujeme na celoroční provoz - nejen pro tréninky koní. Hala by měla být univerzální a vhodná k uspořádání veřejných i soukromých akcí.

Jezdecká halaJezdecká hala

Děkujeme všem kdo si přijeli vybrat a koupit koně z našeho chovu. Blahopřejeme majitelům a přejeme jim hodně radosti a sportovních úspěchů s jejich novými parťáky.

Silver Duck OkieSilver Duck Okie

Black Good MorningBlack Good Morning

Sheza Smart BitSheza Smart Bit

Spooks Went RoyalSpooks Went Royal

Biz Cee BoonsmalBiz Cee Boonsmal

Silver Pepto MagicSilver Pepto Magic

Silver PlaygirlSilver Playgirl

Silver Cat FloSilver Cat Flo

Silver Highbrow PepSilver Highbrow Pep

Silver Acres MissySilver Acres Missy

Silver Magician OakSilver Magician Oak

Silver Black OkieSilver Black Okie

I několik letošních hříbat již našla své nové majitele a dokonce máme již několik rezervací na hříbata, která se narodí v příštím roce. Děkujeme, velice si vážíme Vašeho zájmu o náš chov.

Silver Wild Black CatSilver Wild Black Cat

Silver Fletch CatSilver Fletch Cat

Silver Magic FloSilver Magic Flo

Sledujeme a radujeme se z úspěchů potomků našich chovných klisen a plemenných hřebců:

Smoking Spook ( sire: Spooks Smokin Cat ) - ITALY NCHA Prefuturity a Futurity 3year old Open Champion, malitel R.Cuoghi, Itálie

Smokin Spook a Gianluca MunariniSmokin Spook a Gianluca Munarini

Silver Black Boogie ( dam: Smoothies Smart Cat ) - ITALY NCHA Futurity 3year old Open Reserve Champion, majitel Stone Ranch, ČR

Silver Black BoogieSilver Black Boogie

Silver Smooth Boogie ( dam: Smoothies Smart Cat ) Herd work ERCHA/NRCHA Futurity 2016 - top scores Open: score 74, jezdec Giovanni Campanaro, Itálie

Silver Smooth BoogieSilver Smooth Boogie

2 letá Silver Black Okie ( Smartest Magician x Blue Duck Daisy po Blue Duck Okie) Bohemian Rhapsody Quarter Show Halter Champion 2 letých klisen a celková Halter Champion klisen, majitel Václav Vacík, Galloway farma Roupov, ČR

Silver Black OkieSilver Black Okie

Roční Silver Acres Missy ( Acres Of Time x Brassy Dual po Dual Pep) Bohemian Rhapsody Quarter Show Halter Champion ročních klisen a celková Reserve Champion klisen, majitel Václav Vacík, Galloway farma Roupov, ČR

Silver Acres MissySilver Acres Missy

Safaris Cool Cat ( sire: Smooth Cool Cat ) Bohemian Rhapsody Quarter Show Ranch Cutting All breeds Reserve Champion, majitel LA farma Rudolec

Safaris Cool CatSafaris Cool Cat

Sledujeme a radujeme se z výsledků hřebců, kteří jste si od nás v letošním roce zakoupili:

Dual Rey TR, Top 10 Equita Lyon NCHA European Championship 2016, majitel Kateřina Spáčilová, ČR

This Cats Light, ERCHA/NRCHA Futurity Open Bridle individual 3rd place, majitel Jiří Roubíček, ČR

Na poslední letošních závodech "Bohemian Rhapsody Quarter Show" nás reprezentovalo několik našich koní:

Benny The Cat byl zapůjčen Olze Beránkové a při své první společné show získali 1.místo v Ranch Cutting All breeds a 1.místo v Team penningu All breeds. Gratulujeme :-).

AQH hřebec Smartest Magician a Martina Malinová. Harry s Martinou dopoledne připravili stádo pro cutting disciplíny a celou dobu pomáhali jako turnback. Odpoledne se zúčastnili Team penningu ve dvou týmech a obsadili 1. a 2. místo, v Ranch sortingu v týmu se svou dcerou Holywood Chex obsadil Harry 1.místo a v týmu s AQH hřebcem Metamoorphosis s Jitkou Radošovou obsadil 2.místo. Navíc si vysloužil poklonu od amerického rozhodčího, který řekl že Harry je výjimečný kůň. Děkujeme Martině za skvělou prezentaci našeho hřebce a gratulujeme k umístěním!

Na AQHA Bohemian Rhapsody Quarter Show poprvé spolu startovali AQH hřebec Metamoorphosis a Jitka Radošová. V reiningu Open a Open All breeds obsadili dvěma pěknými jízdami dvě 2.místa, v odpoledním Team penningu 2.místo, a v Ranch sortingu v teamu se Smartest Magician a Martinou Malinovou opět 2.místo. Děkujeme Jitce za skvělou prezentaci našeho hřebce a gratulujeme k úspěšné první show.

Úspěšná AQHA Bohemian Rhapsody Quarter show byla pro AQH hřebce Smooth Cool Cat a Láďu Burianka. Pěknou jízdou se score 71 vyhráli AQHA cutting Open a zároveň se stali i Rakouskými AQHA cutting Open Champions. Gratulujeme!

Naši letošní závodní sezónu završil úspěch Spooks Smokin Cat -1.místo v žebříčku získaných NCHA LTE ze závodů pořádaných pod hlavičkou C&S NCHA s počtem US$ 4691,67.

Spooks Smokin Cat a Anton KondelaSpooks Smokin Cat a Anton Kondela

Letošní závodní sezóna byla náročná, ale již teď plánujeme závodní sezónu 2017.

Užíváme si zimní přestávku. I když nastalo podzimně zimní mezidobí s mrazíky a blátem, na ranči je pořád krásně.

Adam Punčochář s APH hřebcem Dominican Diamond má za sebou několik výjezdů na lasování a značkování dobytka v ČR i na Slovensku.

Adam je momentálně na Floridě - ne na dovolené na pláži :-), ale pracuje na ranči, který chová Longhorny. Lasuje telata i aligátory :-), obsedá mladé koně, vyrábí Reatu. Doufáme, že se nám v prosinci vrátí v pořádku :-).

Dominican Diamond a Adam Punčochář - foto Petra HolinkováDominican Diamond a Adam Punčochář - foto Petra Holinková

Přejeme Vám krásný advent. Váš Silverstone ranch Team.


Novinky

AMERICANA 2017

AMERICANA 2017

20.9. 2017 / zobrazeno 9691×

Na AMERICANĚ 2017 se nám splnil sen! Tono a Spooku, Luco a Tyme a celý Silverstone Ranch týme... více

Novinky z ranče léto 2017

Novinky z ranče léto 2017

2.8. 2017 / zobrazeno 14054×

Krásné léto přejeme a přinášíme shrnutí novinek z ranče. foto#17057 V jezdecké hale jsme... více

Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

12.6. 2017 / zobrazeno 18747×

2.show Silverstone Western Cup je za námi. Jako pořadatelé chceme poděkovat všem, co přijeli... více

Novinky z ranče jaro 2017

Novinky z ranče jaro 2017

19.5. 2017 / zobrazeno 5782×

Na ranč konečně dorazilo jaro, a nám se začala rodit letošní hříbátka. Zatím vedou... více

Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

3.5. 2017 / zobrazeno 6295×

SWC 1.show ERCHA Approved a Cattle Games proběhla ke spokojenosti nás všech. Počasí se nakonec... více

Prezentace našich plemenných hřebců v Krakovanech

Prezentace našich plemenných hřebců v Krakovanech

19.3. 2017 / zobrazeno 5356×

4. března 2017 na Ranch Happy Hour, Krakovany se konala prezentace hřebců westernový plemen... více

PF 2017

PF 2017

24.12. 2016 / zobrazeno 21662×

Příjmené prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a více

Zpráva z ranče V.2016

Zpráva z ranče V.2016

23.11. 2016 / zobrazeno 16578×

Přinášíme Vám podzimní souhrn událostí a novinek. Už dlouho jsme Vám neukázali... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace