Home » Novinky

Podzimní události

Po Americaně se na ranči rozběhly podzimní práce - hlavně přípravy na zimu - úpravy zimních výběhů, doplnění zásob sena a senáže.

Silverstone Ranch, podzim 2019Silverstone Ranch, podzim 2019

Letošní hříbátka - klisničky jsou odstaveny a obrendovány.

Brendování

Silver Cleopatra již odjela do nového domova.

Silver CleopatraSilver Cleopatra

I několik dalších koní z našeho chovu našlo nové majitele, a dělají jim radost doma, nebo zůstávají, jako Silver Dual Dominic, na našem ranči v tréninku u Radka.

Silver Dual DominicSilver Dual Dominic

Dvě z klisniček jsou na prodej - více v odkazu Koně na prodej , přidali jsme do prodeje i několik mladých koní se sportovním i chovným potenciálem.

Ve výstavbě ranče se pomalu stěhují práce do interiéru velké R3.

Chalupa R3Chalupa R3

Na ranč do dobytčího stáda přibyli čerti :-) - malé stádo krav a býků skotského náhorního skotu - Highland Cattle.

Highland Cattle

Loňská i letošní telata Texas Longhorn pěkně rostou, jsou z nich krásné jalovičky.

Mladé jalovičky Texas Longhorn

Máme na prodej jednoho z mladých plemenných býků Texas Longhorn, krásného WRANGLER203 .

Wrangler 203


Závodní sezóna 2019 skončila.

Celý rok jsme se radovali z úspěchů našeho hřebce Oh Cay MC. Mario zůstal i na poslední letošní show neporažen! S celkovým skóre 219,5 zvítězil ve třídě Autumn Show Open, když soupeřům “utekl” o šest a půl bodu! Je to úžasný kůň. V letošní sezóně vyhrál kromě Spring Stakes (kde se ukázal poprvé po svém příletu do Evropy a skončil na třetím místě) všechny velké evropské Cowhorsové show včetně Americany! Za jeho skvělou prezentaci vděčíme především fenomenálnímu italskému trenérovi Markus Schopfer, který nám hřebce pomohl vybrat v USA.

Oh Cay MC "Mario", rider: Markus SchopferOh Cay MC "Mario", rider: Markus Schopfer

Oh Cay MC potvrdil svou formu, když vyhrál třídu Hackamore Open se skóre 145,5 (71,5 Rein Work a 74 Fence Work). V letošní celé závodní sezóně nenašel v této Cow Horse třídě přemožitele!

Letošní Silverstone Western Cup byl, bohužel, ukončen bez finále. Z důvodu karantény místa konání bylo finále zrušeno. I tak máme za sebou pořádání 3 úspěšných kol a v současné době již plánujeme nový ročník SWC 2020.

Ze Silverstone Western Cup 2019

Náš trenér Radek Holub, společně s Petrou Mikasovou a celou "lasařskou bandou", která má tréninkové zázemí na našem ranči, vyjížděli celý podzim závodit na Slovensko, kde se umísťovali na předních místech lasařských disciplín Eurorodea.

Také sbírali celý rok úspěchy v Strabag Pro Rodeo Tour a ocenění převzali na plese "Cowboys Convention".

"Všem vám to moc slušelo, jsme na váš pyšní."

Spooks Smokin CatSpooks Smokin Cat

V Itálii a ve Francii na podzim váleli cuttingoví potomci našeho plemenného hřebce Spooks Smokin Cat.

Na Italských Prefuturity a Futurity vícekrát získali přední příčky Merada Dreamcatcher, Smoking Spook, Spook A Taz a Smokin Rebel Cat.

Ve Francouzkém Lyonu na Equitě, na cuttingovém mistroství Evropy zaznamenal velký úspěch Smoking Spook. Gianluca Munarini zajel v sedle Smoking Spook v majetku Wilema Bemboma fantastické vítězné skóre 147/148 v obou kolech Novice Horse 5000. Nechal za sebou tak i mnoho koní trénovaných v USA!

Úspěch Smoking Spook v Lyonu

Syn trenéra Denise Piniho celou sezónu úspěšně předvádí klisnu Merada Dreamcatcher. Jejich společné tažení vyvrcholilo taktéž v Lyonu vítězstvím ve třídě 2000 Any Horse Any Riders za skóre 294 bodů (2x147!!!).

Gratulujeme jezdcům, trenérům i majitelům!

Podzimní dění jsme uzavřeli neobvyklou událostí:

 Tereza Hábová s koněm James Bond a Jitka Mertová s Metamoorphosis

Tereza Hábová s koněm James Bond a Jitka Mertová s Metamoorphosis

Na konci listopadu se náš plemenný hřebec Metamoorphosis předvedl v neobvyklé roli - stal se jednou z hvězd doprovodného programu finále světové parkurové tour Prague PlayOffs v O2 aréně. Jedinečnou show s názvem Dressage meets western si pro návštěvníky Prague PlayOffs připravily jezdkyně Tereza Hábová s koněm James Bond a Jitka Mertová s Metamoorphosis. Zážitek z jejich vystoupení snad nejlépe vystihuje komentář Terezy:

"Na to, že nikdo moc nevěděl, co od nás vlastně čekat, jsme to v O2 areně společnýma silama roztočili (doslova a do písmene) celkem slušně a nad všeobecné očekávání! Jsem neskutečně pyšná na Bonda, který pochopil tíhu situace (díky bohu) a zhostil se svojí role naprosto fantasticky! Klobouk dolů před odvážnou Jitka Mertová, která ‘měla koule’ na to na něj (navzdory jeho pověsti) vyskočit před 10tis. lidma a poradila si s ním naprosto parádně! Obrovský dík za důvěru do nás vloženou, perfektní organizaci a péči patří Veronika Šimůnková Speciální dík za podporu, pomoc a zázemí putuje také pro Michal Červený, týmu Silverstone Ranch a Statku Záhořany! Díky moc všem, kdo fandili a vytvořili tak úžasnou atmosféru, myslím, že nejenom pro mě to byl jeden z nejlepších zážitků v životě! PS: Dík za svezení, Metíčku, byl to fičák!"

Metamoorphosis Metamoorphosis

Metamoorphosis v O2 Aréně

Záznam vystoupení naleznete v archivu ČT.

A co nás čeká? Kromě podzimních plískanic a bláta? Hlavně péče o koně, obsedání mladých koní a přípravy na novou závodní sezónu. A možná i něco víc ...


Americana 2019

Americana 2019Americana 2019

Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na Americaně, a to zejména díky našemu hřebci Oh Cay MC. Nervy drásající, ale nezapomenutelné okamžiky nám Mario v sedle s Markusem Schopferem připravil zejména ve finále NRCHA/ERCHA Futurity. Hřebec startoval z druhé pozice, takže to byla napínavá bitva do samotného konce! Po výkonech prvních deseti finalistů (ze dvanácti) jsme věděli, že máme vítězství na dosah. Avšak pak došlo k dramatickým chvílím, když první vpuštěné tele při fencu „zdemolovalo“ část arény a před tím, než bylo vpuštěno tele nové, musela se tato část kolbiště opravit… Četa německých opravářů nebyla z nejrychlejších, a když už to celé trvalo osm minut, slabší jedinci v našich řadách (Míša s Martinou) začaly plakat a ztrácet naději. Hřebec je ovšem takový formát, že i přes desetiminutovou prodlevu mezi prvním a druhým teletem, kdy vychladl a vypadl z rytmu, se okamžitě dokázal zpět zkoncentrovat, jakmile vběhlo nové tele na arénu a předvedl fantastickou precizní jízdu za vítězné skóre 219!

Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Vítězné finálové skóre

Následovala velmi dojemná chvíle, kdy slzy štěstí tekly proudem nejen holkám, ale i samotnému Markusovi, který tak dal naplno průchod svým emocím. Dokázali jsme to, jako tým! Náš plán, který se zrodil před dvěma lety na Americaně, se podařilo splnit na sto procent. Plán, na jehož konci byl titul Futurity šampiona, a kterému předcházelo mnoho práce a úsilí.

Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Míša Sýkorová & Mario Chvíle dojetí po vítězné jízdě

Silverstone Ranch Team Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Silverstone Ranch Team

Oh Cay MC & Markus Schopfer & Silverstone Ranch Team Trofeje z Americany 2019 Vítězné přezky z Americany 2019

Jen tak mimoděk si Mario s Markusem odskočili vyhrát ještě jeden titul, a sice Americana 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Open Champion! Máme tedy doma hned dvě bronzové sochy :-) Na konto Oh Cay MC přibylo za letošní rok téměř 10.000$, což je na evropské možnosti více než skvělé! Mario má v tuto chvíli na svém kontě výhry ve výši téměř šedesát tisíc dolarů! Jeho kvality oceňují nejen trenéři Cow Horse, ale své fanoušky má také mezi reiningovými a cuttingovými trenéry po celé Evropě!

Na Americaně jsme ale drželi palce také našemu Cow Horse týmu, který se nenechal zahanbit v ERCHA poháru národů. Za Čechy nastoupila sestava ve složení Jitka Mertová s naším Metamoorphosis, Tomáš Bárta na Smartest Aristocrat (po našem Harrym), Radek Holub se svou Chelsea Little Bar a Jiří Roubíček s This Cats Light.

Naši se drželi statečně na třetím místě až do poslední chvíle, nicméně Němci byli o chlup lepší na Fencech, což rozhodlo a na naše reprezentanty tak zbyla krásná, leč bramborová medaile :-) I tak jim děkujeme za hrdou reprezentaci našeho westernového sportu na tak prestižní show, jakou Americana bezesporu je!

Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Radek Holub a Chelsea Little Bar Jiří Roubíček & This Cats Light

Tomáš Bárta & Smartest Aristocrat Czech Republic Team Czech Republic Team

Také Metamoorphosis nám udělal velkou radost, když se na Americaně 2019 ve třídě NRHA Bronze Trophy LTD Open umístil v první desítce! Po letech se tak vrátil do NRHA, kde je opravdu velká konkurence. Děkujeme Jitce Mertové za perfektní prezentaci hřebce. Myslíme si, že to byla opravdu super tečka za společnou kariérou Jitky a Meta. Po vzájemné domluvě se Metík po sezóně vrátí k nám na ranč. Naše spolupráce s Jitkou ovšem nekončí! Jitka je nejen skvělá trenérka, která pomalu ale jistě stoupá vzhůru, je také skvělá kamarádka :-) Jíťo děkujeme a těšíme se na další společné projekty!

Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019

Nebyla by to ta správná Americana bez dobrého jídla a pití :-) Bezva zázemí jsme tradičně našli v našem karavanu pro sedm lidí, kde se nás tentokráte vyspinkalo osm kusů :-) I přes vytrvalý déšť jsme zvládli ugrilovat dobrůtky a pohostit kolemjdoucí.

Byly to s Vámi všemi krásně strávené chvíle plné radosti, zábavy i napětí a my doufáme, že se zase brzy potkáme při nějaké hezké společné akci a pevně věříme, že se zase všichni společně sejdeme na další Amerikaně 2021!

Dobrou chuť :-)Dobrou chuť :-)


Léto končí

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada, víkendy se nesou pravidelně ve znamení tréninků nebo závodů a všichni tak nabíráme sílu do nadcházejícího podzimu.

Na přelomu července a srpna se přesně po roce na ranči opět rozeznělo dunění silných amerických většinou osmiválců :-) Oproti loňskému roku se početná rodina Ford Mustang rozrostla o své mnohem větší sourozence Ford F150 a nechyběl ani náš Dodge RAM.

Mezi majiteli vozů jsme zaregistrovali i nové tváře, povětšinou však dorazili naši staří známí, se kterými se v průběhu roku pravidelně setkáváme na srazech amerických aut. Sobotní program byl bohatý na zážitky. Po dopolední ukázce koní, kdy jsme předvedli něco málo z našich dobytkářských dovedností, se většina zúčastněných odebrala spanilou jízdou do Vrchlabí na velký sraz "Krkonoše Amerikou".

Odpoledne jsme zahájili malým překvapením v podobě krásného dortu s logem Ford Mustang, který chutnal snad ještě lépe, než vypadal! Následovala ukázka dravců, která byla stejně velkolepá jako v loňském roce. Milan Straka dovezl trochu jiné dravce, včetně Orla skalního, se kterým završil svůj program. O večerní zábavu se postaral náš kamarád Ondra Kavan. V kostýmu krupiéra roztočil vinné kasíno, čímž velmi příjemně ozvláštnil degustaci vín. Druhým překvapením dne byly šansony v podání Světlany Nálepkové, která zazpívala v přítmí našeho uzavřeného dvora.

V polovině července nás odjeli reprezentovat dva svěřenci do Francie na velké mezinárodní závody Authentic Cowboys 2019. Martina Malinová osedlala Silver Kit Cat a Lukáš David soutěžil tradičně v sedle Sure Enough Blue.V Ranch Sortingu se Lukáš s Martinou umístili na krásném 39. místě z 219 týmů! Lukáš s Iáčkem startoval ještě v Ranch Cutingu, kde se i přes utečené tele probojoval na desáté místo z dvaadvaceti startujících. Spolu s francouzskou jezdkyní si naši dva závodníci cvičně zajeli i zbrusu novou disciplínu 3 Mans 2 Gates, kde se z 96 týmů umístili na 36. místě. Příští rok se určitě do Francie vydáme znovu.

Authentic Cowboys 2019 Authentic Cowboys 2019 Authentic Cowboys 2019

Poslední červencový víkend jsme napjatě sledovali našeho hřebce Oh Cay MC, který se účastnil NRCHA / ERCHA Pre-Futurity v italském Travagliatu. Mario si opět vedl skvěle a nově se může pyšnit titulem Pre-Futurity Open Champion!
V celkovém součtu 219 bodů (RW 73, FW 75 a HW 71) měl náskok před druhým umístěným neuvěřitelných 7,5 bodu!
V tuto chvíli se naše naděje ubírají směrem k nadcházející Americaně.
Kromě Maria nás v Travagliatu reprezentovala také dvojice Jitka Radošová a Metamoorphosis. Pro Jitku to byla první velká Cowhorsová show, se kterou se poprala s vervou sobě vlastní a nebýt tlačivé krávy na fencech, mohlo z toho být i výborné umístění. Každopádně i Jitku s Metíkem uvidíme na Americaně v soutěži družstev.

Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Prefuturity Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Metamoorphosis a Jitka Radošová

Jsme velmi potěšeni, že tréninkové zázemí, které jsme vytvořili pro Radka a jeho lasařskou bandu funguje! Pravidelné tréninky Radkových klientů se pravidelně úročí nejen na závodech Prorodea, ale i na zahraničních show. Radek bodoval i se svou Chelsea Little Bar v ERCHA soutěžích na Slovensku i v Polsku! Rádi bychom celému týmu v čele s Radkem Holubem pogratulovali k závodním i trenérským úspěchům.

Roping Team Roping Team

V první polovině července jsme zařadili naše býky ke stádům krav a jalovic. Všichni tři býci si tak přijdou na své, a když vše dobře dopadne, narodí se na jaře okolo dvanácti telátek.

Glitter Done

Prázdniny jsme zakončili na mezinárodní výstavě psů Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi, zabodoval především náš "Sunny" (Break The Rules Carcassone Tolugo - barva Merle), když ve třídě mladých obdržel známku Výborný 1, následně titul CAJC a BOJ. O chlup mladší "Méďa" (Lesan Medvědí Tlapa - barva Red tri) získal známku Výborný 2. Jsme zvědaví, jak si hoši povedou na další výstavě na podzim v Českých Budějovicích a v Praze :-)

Doufáme, že se v hojném počtu sejdeme na Americaně, která se koná od 4. do 8. září. Přijeďte spolu s námi držet palce již ve čtvrtek na Cowhorsový pohár národů, kde naši zemi budou reprezentovat Jitka Radošová, Tomáš Bárta, Radek Holub a Jiří Roubíček. Těšíme se na viděnou :-)

Přijeďte fandit!Přijeďte fandit!


Léto začíná

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému hřebci Oh Cay MC, který ve svých čtyřech letech opanoval ve velké evropské konkurenci NRCHA Derby a získal v sedle s Markusem Schopferem titul NRCHA Derby Champion! Jsme šťastní za všechny ty pozitivní ohlasy na adresu našeho Maria. Vítězstvím v Derby se navíc Mario ve výdělcích přehoupl přes 50 tisíc dolarů! Svou formu dále potvrdil na červnové soutěži NRCHA / ERCHA Hackamore Classic, kde si dojel taktéž pro vítězství a my byli u toho. Bylo pro nás moc fajn, strávit den s Markusem a s Mariem, který je opravdu velký sympaťák! Ve svých čtyřech letech se chová na závodech mezi koňmi jako absolutní profík. Nestará se o koně okolo sebe, rád se pomazlí a bez problémů se nechá vodit malými dětmi. Je to pan úžasňák!

Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion

Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion

Neméně velkou radost nám udělala na NRCHA Derby soutěžní dvojice Silver Black Okie & Václav Vacík, kteří se vyšvihli na krásné třetí místo! Klisna Silver Black Okie, která je odchovankyní Silverstone ranče (ze spojení Smartest Magician x Blue Duck Daisy) tak stylově zakončila svou sportovní kariéru.

Silver Black Okie & Vaclav VacikSilver Black Okie & Vaclav Vacik

Na závodech v Čechách se činili všichni naši domácí jezdci a svěřenci :-) Na druhém závodě seriálu Silverstone Western Cup jsme měli hned tři šampiony. Radek se svou Chelsea vyhráli třídu Working Cow Horse Open Bridle, Petra s Chelsea vyhráli pak Novice Horse Open a Domča Nová opět v sedle Chelsea zajela svůj první Ranch Cutting v životě a hned z toho bylo druhé místo. Ráďa s Kit Katem ještě přivezli domů diplom za první místo v Ranch Cutting Open a Lukáš s Iáčkem si v Herd Worku Open a v Ranch Cutingu Open dojeli dvakrát pro druhé místo. Stejné umístění vybojovali Lukáš s Martinou v Ranch Sortingu.

Radek Holub & Chelsea Little Bar Petra Mikasová & Chelsea Little Bar Dominika Nová & Chelsea Little Bar

Silver Kit Cat Lukáš David & Sure Enough Blue Silver Kit Cat

V sérii závodů ProRodeo jsou úspěšní zejména naši klienti, kteří se pod vedením Radka Holuba pravidelně umísťují na předních příčkách v Ropingových disciplínách. Obdivuhodné výkony podává ve svých pětašedesáti letech náš Vlastík Kozlovský, kterému bychom touto cestou rádi popřáli mnoho dalších úspěchů v sedle jeho Nancy Miss Dream! Pravidelné tréninky se zúročily i na lasařské akci s názvem RopinK Challange, kde soutěží výhradně dámy, a kde Petra Mikasová s Helenkou Kašperovou obsadily první dvě příčky ve třídě Breakaway Roping v konkurenci závodnic z celé Evropy!

RopinK Challange 2019 Helča kašperová & Michelle Ma Belle Petra Mikasová & Radek Holub

V letošním roce se nám narodilo devět krásných hříbátek QH a jedno hříbátko ČT. Poprvé v historii našeho chovu se narodily jen samé klisničky! Jsme moc rádi, neboť jsme letos přistoupili k obnově našeho chovného stáda a holčičky se nám tedy budou hodit :-) A aby toho nebylo málo, přibyla nám do chovného stáda ještě čerstvě narozená jalovička Texas Longhorn.

Tymezone x Be A Smart Ride, 2019 filly Smartest Magician x Blue Duck Daisy, 2019 Filly Metamoorphosis x Sonita Dove, 2019 Filly

Klisnička Tymezone x Silver Pepto Boogie Millenium x Henrieta, 2019 Filly Telátko

A abychom měli telátek ještě víc, vypustíme každým dnem plemenné býky k našim krávám a za deset měsíců budeme napjatě čekat první lot telátek. Win2Day bude mít na starost čistokrevné plemenice Texas Longhorn a Glitter Done bude šéfovat partě polovičních TLH. Nejmladší Wrangler203 dostal pro letošek jen jednu krávu, zato ale čistoktevnou TLH :-) Před tím, než jsme dobytek vypustili na pastviny, prošla zvířata nezbytnou úpravou paznehtů, což bylo zejména v podání býků velmi zajímavé :-)

Míša s Martinou zřejmě plánují kromě koní ještě námořní dopravu, takže si na začátku června odskočily do Chorvatska na praktickou část kapitánských zkoušek. Nebylo to lehké, ale holky to daly. Z úst skippera a školitele však mnohokrát slyšely "To je materiál". Ten později celou skupinu přejmenoval na Ňadrany :-) Každopádně si holky kromě úspěšně završené praktické zkoušky přivezly domů hromadu skvělých zážitků a již teď se psychicky připravují na nějakou tu regatu. Název týmu je jasný: The Ňadrans Adventure Team!

Azůro :-) Jo navigace, to je věda... :-) The Ňadrans Adventure Team :-)

Přejeme vám krásný začátek léta!

The Ňadrans Adventure Team :-)The Ňadrans Adventure Team :-)


Jarní novinky z ranče II.

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce jsme i letos zvolili možnost porodů v reprodukčním centru. Díky mnoha provozním změnám v uplynulých měsících jsme se na porody doma ještě necítili, ale na příští rok již chystáme další úpravy a hříbátka se budou rodit u nás na ranči. Není nic krásnějšího, než čerstvě narozená miminka se svými spokojenými maminami. Letos očekáváme devět hříbátek QH a jednoho prcka teplokrevného z naší Tessie po Millenium. V tuto chvíli je na světě šest krásných holčiček s krásnými barvičkami :-) Máme červenou a hnědou rounečku, grullo, hnědečku a dvě zrzečky.

Klisnička Silver Spooky Push x Smooth Cool Cat klisnička Blue Duck Daisy x Smartest Magician

klisnička Sonita Dove x Metamoorphosis Klisnička SDP Back In Black x Smooth Cool Cat

25. a 26. dubna jsme organizovali již tradičně kurz pro jezdce Working Cow Horse s italským trenérem Markusem Schopferem. Jako vždy byla klinika plně obsazena, což svědčí o velkém zájmu o tuto krásnou a všestrannou disciplínu. Markus pochválil zvyšující se úroveň jezdců i koní a my jen doufáme, že se skupina českých Working Cow Horse jezdců do příštího kurzu v roce 2020 opět o něco rozroste :-)

Markus Schopfer Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Hned po kurzu měli jezdci možnost vyzkoušet své koně "na ostro" na první dílčí show Silverstone Western Cup. Ve Working Cow Horse jsme zaznamenali krásných 25 startů, přičemž nejobsazenější třídou byla ta pro začínající jezdce - Novice Rider. Vítěznou jízdu předvedla juniorská jezdkyně Nikola Schrodlová na našem plemenném hřebci Metamoorphosis. Nikolka se připravuje na soutěžní kariéru pod vedením trenérky Jitky Radošové. Ve třídě Open Bridle si první letošní vítězství na své konto připsal náš domácí trenér Radek Holub se svou vlastní klisnou Chelsea Little Bar. A do třetice si titul šampiona vezla domů Petra Mikasová opět s "Chelsea", když zvítězila ve třídě Novice Horse Open.

Petra Mikasová a Chelsea Little Bar Nikola Schrodlová a Metamoorphosis Radek Holub a Chelsea Little Bar

Dařilo se nám i v Cattle Games, které přišly na řadu v sobotu hned po Cow Horse. Ve třídě Ranch Cutting Open zvítězil Lukáš David a Sure Enough Blue alias "Iáček". Kluci spolu táhnou již třetí závodní sezónu, tak jim držíme palce, aby byla stejně úspěšná, jako v loňském roce!
V Ranch Cutting Non Pro sice nezvítězil nikdo ze Silverstone Ranch teamu, ale prvenství koně z našeho chovu nás těší úplně stejně, ne-li více. Gratulujeme kamarádovi Petrovi Čtrnáctému, který letos první sezónu předvádí valacha Silver Magic Tucker po Smartest Magician, kterého si navíc trénuje úplně sám!
Třešničkou na dortu bylo na závěr celého dne prvenství Lukáše a Radka v Ranch Sortingu. Radek zaskakoval v týmu s Lukášem za Martinu, která se zotavovala po operaci a závody koordinovala doma z postele :-)

Lukáš David a Sure Enough Blue Petr Čtrnáctý a Silver Magic Tucker Ranch Sorting

Týden po SWC se konal první závod Pro Rodeo. A protože Radek a jeho banda jsou všichni vášniví lasaři, nemohli samozřejmě na těchto závodech chybět! Naši přátelé z Polska, kteří trénují s Radkem téměř každý víkend, posbírali první místa v disciplínách Team Roping a Cattle Penning. Helenka s Vlastíkem pak bodovali krásnými druhými místy v disciplínách Ranch Roping, Team Roping a Team Penning. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných misí!

Helenka a Radek Lukáš a Jarek Vlastík

V polovině dubna se náš tým rozrostl o novou posilu. Jako asistentka trenéra nastoupila Petra Mikasová. Radek s Petrou jsou sehraná dvojka a trénink koní jim jde skvěle od ruky!

Petra MikasováPetra Mikasová

Na závěr bychom rádi pogratulovali všem novým majitelům koní z našeho chovu. V průběhu jara odcestovalo do nových domovů devět koníků a další na své nové majitele čekají.

Silver Diamond Katy odjíždí do Německa Lizzie Olena s majitelkou Evou


Jarní novinky z ranče I.

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem Bohemian Stallion Promotion. Na akci se sešlo rekordních 42 koní. Velké oblibě se totiž těší chovatelské skupiny, kdy se předvádí plemeník spolu se svým potomstvem. My jsme letos na akci vezli 15 koní a tak i naši chlapci měli možnost ukázat svoje potomky :-)

Kolekce hříbat po Smartest Magician Spooks Smokin Cat Dominican Diamond

Great Little Step Michelle Valentine Rusty Nuget Lena

Na letošní BSP se opět hlasovalo pro „Nejsympatičtějšího koně výstavy“. Velice nás potěšil zájem diváků o naše hřebce, kteří obsadili první tři místa v pořadí Smartest Magician, Smooth Cool Cat a Metamoorphosis. Harry tedy i ve svých jednadvaceti letech ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa.

Smooth Cool Cat & Ford F150 Smartest Magician & Ford Mustang GT500

Harry, Spook i Ugly odjeli rovnou z předváděčky na inseminační stanici do Mníšku Pod Brdy. Podmínky připouštění pro letošní sezónu naleznete u jednotlivých hřebců zde na webových stránkách nebo můžete navštívit jejich vlastní FB profily, kde jsou zveřejňovány aktuální informace a fotografie narozených potomků. V Mníšku máme už také většinu březích klisen, které zde porodí svá hříbátka a na ranč se vrátí opět připuštěné. Letošní hříbátka budeme pravidelně přidávat pod odkaz „Chov“ v horním menu.

V průběhu března jsme dokončili výstavbu vypouštěcího zařízení na telata, které je nezbytné k tréninku lasařských koní. V tuto chvíli jsme plně vybaveni pro trénink Workin Cow Horse, Roping a všech dalších dobytkářských disciplín. Hromadné tréninky se rozjely naplno a o víkendech tak bývá na ranči pěkně veselo.

Vypouštěcí zařízení Vypouštěcí zařízení Vypouštěcí zařízení

Tréninkový den Roping trochu jinak Základy sebeobrany :-)

Poslední dubnový víkend odstartuje seriál závodů Silverstone Western Cup, kterému bude předcházet dvoudenní kurz Working Cow Horse s italským trenérem Markusem Schopferem. Kurz je plně obsazen, což svědčí o zájmu českých jezdců o tuto nádhernou disciplínu! Veškeré informace o závodech naleznete na webových stránkách Silverstone Western Cupu ZDE.

Markus Schopfer Silverstone Western Cup Silverstone Western Cup

Týden po prvním SWC se na Farmě 203 v Mořině koná cuttingová show s názvem Pavel Mališ Memorial. Jak už samotný název napovídá, jedná se o závody na počest nedávno zesnulého zakladatele Cuttingu v Čechách, Pavla Mališe. Je pro nás ctí se na této akci podílet.

Pavel Mališ Memorial Cutting ShowPavel Mališ Memorial Cutting Show

V poslední aktualitě jsme vám představili náš záměr pustit se do chovu Australských ovčáků. A protože to myslíme opravdu vážně, rozrostli jsme se o dalšího „Ausíka“, kterým je Lesan Medvědí Tlapa alias „Méďa“. Náš "Sunny" má tedy kamaráda a my se pomalu začínáme rozhlížet po nějakých pěkných psích slečnách.

Break the Rules Carcassonne Tolugo - "Sunny" Lesan Medvědí Tlapa - "Méďa"


Přípravy na sezónu

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i závodní sezónu. Připravili jsme zbrusu novou kolekci reklamních bannerů nejen pro naše hřebce, ale i pro ranč a náš nový projekt M&M Silver Texas Longhorn. Všechny nové bannery si můžete prohlédnout na konci tohoto článku.

Smooth Cool Cat banner 2019Smooth Cool Cat banner 2019

M&M Silver Texas LonghornM&M Silver Texas Longhorn

Pro letošní sezónu jsme opět naplánovali čtyři závody pod hlavičkou Silverstone Western Cup, přičemž jsme se vrátili ke spolupráci s evropskou Cow Horse asociací a dva závody ze čtyř budou tedy ERCHA approved. Sezóna startuje 25.4. na Galloway Farmě v Roupově kurzem Working Cow Horse pod vedením našeho italského přítele a zejména famózního trenéra Markuse Schopfera. Na kurz letos přímo navazuje I. SWC. Další dva závody SWC se budou letos poprvé konat na Farmě 203 v Mořině u Karlštejna a poslední finálová show bude již tradičně propojena s AQHA Bohemian Rhapsody a vrátí se opět na Galloway Farmu do Roupova.

SWC 2019 kalendář Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Stejně jako v loňském roce, organizujeme pro příznivce amerických plemen koní Bohemian Stallion Promotion. Na letošní ročník máme přihlášeno celkem 43 koní, z toho je 23 plemenných hřebců a zbytek tvoří jejich potomci. Kromě Maria budou na této akci k vidění všichni naši hřebci spolu s jejich potomky různých věkových kategorií, tak neváhejte a přijďte si užít hezký den ve společnosti krásných koní. Na závěr akce se bude losovat o připouštění našimi hřebci, tak kdo ví, třeba budete ti šťastní :-)

Kolekce hřebců SSRKolekce hřebců SSR

Na konci února jsme se vypravili do Itálie k Markusovi Schopferovi, kde je v tréninku náš nový plemeník Oh Cay MC alias "Mario". Hřebec vypadá skvěle, je ve velmi dobré kondici a je nesmírně charakterní. Máme z něj opravdu velkou radost. Týden po naší návštěvě se Mario účastnil svých prvních evropských závodů NRCHA / ERCHA Spring Stakes v italském Travagliatu, kde se dokázal v konkurenci osmnácti dalších koní umístit na krásném 3. místě, přičemž reiningovou část dokonce vyhrál s úžasným skóre 145 bodů! Od hřebce jsme dovezli kvalitní zmrazené sperma, které je uskladněno ve spermobance v Hradištku.

Oh Cay MC a Markus Schopfer Oh Cay MC a Markus Schopfer Oh Cay MC a Markus Schopfer

Poctivě se ovšem trénuje i na ranči. V uplynulých týdnech jsme dovezli z USA nejnovější model lasařské Dummy Heel-O-Matic The Trainer, k ní jsme pořídili nezbytnou čtyřkolku Yamaha Grizzly 700 a od spřátelené lasařské skupiny Kutnar family jsme si nechali na míru vyrobit vypouštěcí zařízení, takže se můžeme hrdě zařadit mezi kvalitní ropingová centra.

Yamaha Grizzly 700 Lasařská Dummy Heel-O-Matic The Trainer Lasařský trénink

Nebylo by pořádného tréninku bez telátek, a protože naše vlastní telátka ještě nejsou k odstavu, dokoupili jsme partu Highland výrostků, kterou jsme doplnili o poloviční Longhorny od našich kamarádů z Polska a z Farmy 203. Od té doby, co slezl na horách sníh, je u nás na ranči pěkně živo a tréninky se rozjely naplno.

Telata Highland Cow Horse trénink Trénink na Silverstone ranči

Trénink na Silverstone ranči Trénink na Silverstone ranči Trénink na Silverstone ranči

Také se nám kvapem blíží první porody, takže nastávající maminky již odjíždějí na porody k MVDr. Macečkové do Mníšku a spolu s nimi cestují také jalové klisny na připouštění. Letos máme v plánu připustit okolo osmnácti klisen.

Tříleté klisny Siesta Chovná klisna

Nad rámec našich koňských aktivit rozjíždíme ještě pomalu chov pejsků a kočiček. Našim srdcím nejvíce učarovalo psí plemeno Australian Shepherd, protože jsou to velice chytří, komunikativní a rodinní pejsci. V dubnu se chystáme s naším Sunnym (Break the Rules Carcassonne Tolugo) na první výstavu :-) Z kočičích plemen se ubíráme směrem Ragdollů, Mainských mývalých a Sibiřských kočiček. Po ranči nám však chytá myšky skupina všech možných plemen.

Break the Rules Carcassonne Tolugo "Sunny" Break the Rules Carcassonne Tolugo "Sunny" Bengálská kočička myšilovka

Přejeme krásné první jarní dny!

Silverstone RanchSilverstone Ranch

M&M Silver Texas LonghornM&M Silver Texas Longhorn

Training & Roping centerTraining & Roping center

Oh Cay MC banner 2019Oh Cay MC banner 2019

Spooks Smokin Cat banner 2019Spooks Smokin Cat banner 2019

Smartest Magician banner 2019Smartest Magician banner 2019

Metamoorphosis banner 2019Metamoorphosis banner 2019

Dominican Diamond banner 2019Dominican Diamond banner 2019


Zimní pohádka

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v pohádkovou oázu klidu.

Silverstone RanchSilverstone Ranch

To ale opravdu pouze navenek... I v hustých chumelenicích se na ranči poctivě a naplno trénuje. Radek nevynechá jedinou šanci, kdy může do sedla mladých koní, takže z větší části už máme obsednuté všechny koně z ročníku 2016 i některé starší. O víkendech se pak na ranč sjíždějí klienti, kteří zde mají koně v tréninku.

Silver Badger Poo Trénujeme i v husté vánici Trénujeme i v husté vánici

Radek Holub a Silver Black Coolcat (2016) Petra Mikasová Radek & Petra

Díky mrazivému počasí se kluzká zem proměnila v pevný povrch, který zejména u našich nejmladších vybízí k dovádění. Hříbata si zimu náležitě užívají.

Hříbata 2018 Hříbata 2018 Hříbata 2018

Hříbata 2018 Hříbata 2018 Hříbata 2018

Naproti tomu plemenní hřebci sladkým nicneděláním šetří svoje tukové zásoby na nadcházející připouštěcí sezónu. Kromě Maria budou všichni naši plemeníci k vidění v březnu na prezentaci hřebců v Roupově.

Harry Potter Spooks Smokin Cat Dominican Diamond

Kolekce hřebců SSRKolekce hřebců SSR

Na konci ledna jsme si užili parádní Off Road víkend zakončený zabíjačkou. Pro velký úspěch již zařazujeme "Silver Off Road víkend" do kalendáře i na příští rok nejen pro nás, ale zejména pro naše přátele a klienty. Společně si pořádně všichni zadriftujeme po zdejších zasněžených kopcích a večer si pochutnáme na domácích zabíjačkových pochoutkách!

Dodge RAM Laramie Longhorn Dodge RAM Laramie Longhorn Dodge RAM Laramie Longhorn

Zabíjačka Zabíjačka K masu něco sladkého

Brzy se můžete těšit na další zprávy, kde se dozvíte jaké akce připravuje náš tým na jaro a kde se tedy můžeme společně potkat. Zatím přejeme krásný zbytek ladovské zimy!


Novinky

Podzimní události

Podzimní události

28.11. 2019 / zobrazeno 2269×

Po Americaně se na ranči rozběhly podzimní práce - hlavně přípravy na zimu - úpravy... více

Americana 2019

Americana 2019

17.9. 2019 / zobrazeno 37223×

foto#20741 fotoleft#12750-575# Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na... více

Léto končí

Léto končí

29.8. 2019 / zobrazeno 11801×

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada... více

Léto začíná

Léto začíná

25.6. 2019 / zobrazeno 37804×

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému... více

Jarní novinky z ranče II.

Jarní novinky z ranče II.

11.5. 2019 / zobrazeno 28483×

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce... více

Jarní novinky z ranče I.

Jarní novinky z ranče I.

7.4. 2019 / zobrazeno 24276×

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem... více

Přípravy na sezónu

Přípravy na sezónu

12.3. 2019 / zobrazeno 16549×

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i... více

Zimní pohádka

Zimní pohádka

30.1. 2019 / zobrazeno 28677×

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace