Home » Novinky » Americana 2019

Americana 2019

Americana 2019Americana 2019

Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na Americaně, a to zejména díky našemu hřebci Oh Cay MC. Nervy drásající, ale nezapomenutelné okamžiky nám Mario v sedle s Markusem Schopferem připravil zejména ve finále NRCHA/ERCHA Futurity. Hřebec startoval z druhé pozice, takže to byla napínavá bitva do samotného konce! Po výkonech prvních deseti finalistů (ze dvanácti) jsme věděli, že máme vítězství na dosah. Avšak pak došlo k dramatickým chvílím, když první vpuštěné tele při fencu „zdemolovalo“ část arény a před tím, než bylo vpuštěno tele nové, musela se tato část kolbiště opravit… Četa německých opravářů nebyla z nejrychlejších, a když už to celé trvalo osm minut, slabší jedinci v našich řadách (Míša s Martinou) začaly plakat a ztrácet naději. Hřebec je ovšem takový formát, že i přes desetiminutovou prodlevu mezi prvním a druhým teletem, kdy vychladl a vypadl z rytmu, se okamžitě dokázal zpět zkoncentrovat, jakmile vběhlo nové tele na arénu a předvedl fantastickou precizní jízdu za vítězné skóre 219!

Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Vítězné finálové skóre

Následovala velmi dojemná chvíle, kdy slzy štěstí tekly proudem nejen holkám, ale i samotnému Markusovi, který tak dal naplno průchod svým emocím. Dokázali jsme to, jako tým! Náš plán, který se zrodil před dvěma lety na Americaně, se podařilo splnit na sto procent. Plán, na jehož konci byl titul Futurity šampiona, a kterému předcházelo mnoho práce a úsilí.

Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Míša Sýkorová & Mario Chvíle dojetí po vítězné jízdě

Silverstone Ranch Team Oh Cay MC & Markus Schopfer - Americana 2019 Champions Silverstone Ranch Team

Oh Cay MC & Markus Schopfer & Silverstone Ranch Team Trofeje z Americany 2019 Vítězné přezky z Americany 2019

Jen tak mimoděk si Mario s Markusem odskočili vyhrát ještě jeden titul, a sice Americana 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Open Champion! Máme tedy doma hned dvě bronzové sochy :-) Na konto Oh Cay MC přibylo za letošní rok téměř 10.000$, což je na evropské možnosti více než skvělé! Mario má v tuto chvíli na svém kontě výhry ve výši téměř šedesát tisíc dolarů! Jeho kvality oceňují nejen trenéři Cow Horse, ale své fanoušky má také mezi reiningovými a cuttingovými trenéry po celé Evropě!

Na Americaně jsme ale drželi palce také našemu Cow Horse týmu, který se nenechal zahanbit v ERCHA poháru národů. Za Čechy nastoupila sestava ve složení Jitka Mertová s naším Metamoorphosis, Tomáš Bárta na Smartest Aristocrat (po našem Harrym), Radek Holub se svou Chelsea Little Bar a Jiří Roubíček s This Cats Light.

Naši se drželi statečně na třetím místě až do poslední chvíle, nicméně Němci byli o chlup lepší na Fencech, což rozhodlo a na naše reprezentanty tak zbyla krásná, leč bramborová medaile :-) I tak jim děkujeme za hrdou reprezentaci našeho westernového sportu na tak prestižní show, jakou Americana bezesporu je!

Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Radek Holub a Chelsea Little Bar Jiří Roubíček & This Cats Light

Tomáš Bárta & Smartest Aristocrat Czech Republic Team Czech Republic Team

Také Metamoorphosis nám udělal velkou radost, když se na Americaně 2019 ve třídě NRHA Bronze Trophy LTD Open umístil v první desítce! Po letech se tak vrátil do NRHA, kde je opravdu velká konkurence. Děkujeme Jitce Mertové za perfektní prezentaci hřebce. Myslíme si, že to byla opravdu super tečka za společnou kariérou Jitky a Meta. Po vzájemné domluvě se Metík po sezóně vrátí k nám na ranč. Naše spolupráce s Jitkou ovšem nekončí! Jitka je nejen skvělá trenérka, která pomalu ale jistě stoupá vzhůru, je také skvělá kamarádka :-) Jíťo děkujeme a těšíme se na další společné projekty!

Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019 Metamoorphosis & Jitka Merová AMERICANA 2019

Nebyla by to ta správná Americana bez dobrého jídla a pití :-) Bezva zázemí jsme tradičně našli v našem karavanu pro sedm lidí, kde se nás tentokráte vyspinkalo osm kusů :-) I přes vytrvalý déšť jsme zvládli ugrilovat dobrůtky a pohostit kolemjdoucí.

Byly to s Vámi všemi krásně strávené chvíle plné radosti, zábavy i napětí a my doufáme, že se zase brzy potkáme při nějaké hezké společné akci a pevně věříme, že se zase všichni společně sejdeme na další Amerikaně 2021!

Dobrou chuť :-)Dobrou chuť :-)

Novinky

Americana 2019

Americana 2019

17.9. 2019 / zobrazeno 13961×

foto#20741 fotoleft#12750-575# Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na... více

Léto končí

Léto končí

29.8. 2019 / zobrazeno 11640×

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada... více

Léto začíná

Léto začíná

25.6. 2019 / zobrazeno 37665×

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému... více

Jarní novinky z ranče II.

Jarní novinky z ranče II.

11.5. 2019 / zobrazeno 28363×

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce... více

Jarní novinky z ranče I.

Jarní novinky z ranče I.

7.4. 2019 / zobrazeno 24108×

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem... více

Přípravy na sezónu

Přípravy na sezónu

12.3. 2019 / zobrazeno 16434×

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i... více

Zimní pohádka

Zimní pohádka

30.1. 2019 / zobrazeno 28589×

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v... více

Pf 2019

Pf 2019

17.12. 2018 / zobrazeno 10615×

Přejeme Vám všem veselé Vánoce a hodně zdraví, štěstí, chovatelských i sportovních... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace