Home » Novinky » Léto končí

Léto končí

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada, víkendy se nesou pravidelně ve znamení tréninků nebo závodů a všichni tak nabíráme sílu do nadcházejícího podzimu.

Na přelomu července a srpna se přesně po roce na ranči opět rozeznělo dunění silných amerických většinou osmiválců :-) Oproti loňskému roku se početná rodina Ford Mustang rozrostla o své mnohem větší sourozence Ford F150 a nechyběl ani náš Dodge RAM.

Mezi majiteli vozů jsme zaregistrovali i nové tváře, povětšinou však dorazili naši staří známí, se kterými se v průběhu roku pravidelně setkáváme na srazech amerických aut. Sobotní program byl bohatý na zážitky. Po dopolední ukázce koní, kdy jsme předvedli něco málo z našich dobytkářských dovedností, se většina zúčastněných odebrala spanilou jízdou do Vrchlabí na velký sraz "Krkonoše Amerikou".

Odpoledne jsme zahájili malým překvapením v podobě krásného dortu s logem Ford Mustang, který chutnal snad ještě lépe, než vypadal! Následovala ukázka dravců, která byla stejně velkolepá jako v loňském roce. Milan Straka dovezl trochu jiné dravce, včetně Orla skalního, se kterým završil svůj program. O večerní zábavu se postaral náš kamarád Ondra Kavan. V kostýmu krupiéra roztočil vinné kasíno, čímž velmi příjemně ozvláštnil degustaci vín. Druhým překvapením dne byly šansony v podání Světlany Nálepkové, která zazpívala v přítmí našeho uzavřeného dvora.

V polovině července nás odjeli reprezentovat dva svěřenci do Francie na velké mezinárodní závody Authentic Cowboys 2019. Martina Malinová osedlala Silver Kit Cat a Lukáš David soutěžil tradičně v sedle Sure Enough Blue.V Ranch Sortingu se Lukáš s Martinou umístili na krásném 39. místě z 219 týmů! Lukáš s Iáčkem startoval ještě v Ranch Cutingu, kde se i přes utečené tele probojoval na desáté místo z dvaadvaceti startujících. Spolu s francouzskou jezdkyní si naši dva závodníci cvičně zajeli i zbrusu novou disciplínu 3 Mans 2 Gates, kde se z 96 týmů umístili na 36. místě. Příští rok se určitě do Francie vydáme znovu.

Authentic Cowboys 2019 Authentic Cowboys 2019 Authentic Cowboys 2019

Poslední červencový víkend jsme napjatě sledovali našeho hřebce Oh Cay MC, který se účastnil NRCHA / ERCHA Pre-Futurity v italském Travagliatu. Mario si opět vedl skvěle a nově se může pyšnit titulem Pre-Futurity Open Champion!
V celkovém součtu 219 bodů (RW 73, FW 75 a HW 71) měl náskok před druhým umístěným neuvěřitelných 7,5 bodu!
V tuto chvíli se naše naděje ubírají směrem k nadcházející Americaně.
Kromě Maria nás v Travagliatu reprezentovala také dvojice Jitka Radošová a Metamoorphosis. Pro Jitku to byla první velká Cowhorsová show, se kterou se poprala s vervou sobě vlastní a nebýt tlačivé krávy na fencech, mohlo z toho být i výborné umístění. Každopádně i Jitku s Metíkem uvidíme na Americaně v soutěži družstev.

Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Prefuturity Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Metamoorphosis a Jitka Radošová

Jsme velmi potěšeni, že tréninkové zázemí, které jsme vytvořili pro Radka a jeho lasařskou bandu funguje! Pravidelné tréninky Radkových klientů se pravidelně úročí nejen na závodech Prorodea, ale i na zahraničních show. Radek bodoval i se svou Chelsea Little Bar v ERCHA soutěžích na Slovensku i v Polsku! Rádi bychom celému týmu v čele s Radkem Holubem pogratulovali k závodním i trenérským úspěchům.

Roping Team Roping Team

V první polovině července jsme zařadili naše býky ke stádům krav a jalovic. Všichni tři býci si tak přijdou na své, a když vše dobře dopadne, narodí se na jaře okolo dvanácti telátek.

Glitter Done

Prázdniny jsme zakončili na mezinárodní výstavě psů Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi, zabodoval především náš "Sunny" (Break The Rules Carcassone Tolugo - barva Merle), když ve třídě mladých obdržel známku Výborný 1, následně titul CAJC a BOJ. O chlup mladší "Méďa" (Lesan Medvědí Tlapa - barva Red tri) získal známku Výborný 2. Jsme zvědaví, jak si hoši povedou na další výstavě na podzim v Českých Budějovicích a v Praze :-)

Doufáme, že se v hojném počtu sejdeme na Americaně, která se koná od 4. do 8. září. Přijeďte spolu s námi držet palce již ve čtvrtek na Cowhorsový pohár národů, kde naši zemi budou reprezentovat Jitka Radošová, Tomáš Bárta, Radek Holub a Jiří Roubíček. Těšíme se na viděnou :-)

Přijeďte fandit!Přijeďte fandit!

Novinky

Hříbátka 2023

Hříbátka 2023

30.9. 2023 / zobrazeno 75838×

Představujeme vám naše letošní hříbátka: foto#21588 foto#21623 foto#21624 foto#21611... více

Pozvánka

Pozvánka

28.2. 2023 / zobrazeno 51516×

Zveme vás na další wellness pobyt s oblíbeným programem JÍDLO JE KÁMOŠ. Tentokrát se... více

Zimní pozvánka

Zimní pozvánka

8.12. 2022 / zobrazeno 21605×

Přemýšlíte o dárku, který rozzáří oči vašich nejbližších? Darujte splněný sen... více

Vánoční nabídka koní na prodej

Vánoční nabídka koní na prodej

25.11. 2022 / zobrazeno 5424×

Všichni nabízení koně z mimořádné vánoční nabídky již našli své nové majitele... více

Poděkování

Poděkování

úterý 18. říjen, 2022 / zobrazeno 46036×

Všem zájemcům o koně na prodej děkujeme za váš veliký zájem. Všichni nabízení koně... více

PF 2022

PF 2022

4.1. 2022 / zobrazeno 48081×

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022! Merry Christmas and Happy New Year 2022!... více

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

15.12. 2021 / zobrazeno 6969×

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí promo videa našeho dokončeného projektu SILVERSTONE Living!... více

Podzimní prodej koní

Podzimní prodej koní

15.11. 2020 / zobrazeno 21122×

V říjnu na našem ranči proběhl velký podzimní prodej koní. Nové majitele mají plemenní... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace