První novinky 2020
Home » Novinky » První novinky 2020

První novinky 2020

Hezký nový rok přejeme! Přinášíme vám první novinky z ranče roku 2020.

Největší novinkou je koupě nového plemenného hřebce Topsail Pop.

Topsail PopTopsail Pop

Máme velkou radost, že dopadly nad očekávání zdravotní výsledky našeho nového plemeníka, kterého jsme se rozhodli zakoupit ze stáje od známého reiningového trenéra Lukáše Brůčka. Charakter tohoto hřebce nás naprosto uchvátil, byla to láska na první pohled.

Topsail PopTopsail Pop

„Popi“ je 9 letý AQH hřebec zbarvení Bay, narozený v Itálii. Na své potomky často přenáší zbarvení Dun a Bucskin, předává jim svou atletickou postavu a ušlechtilý tvar hlavy.

Topsail PopTopsail Pop

Popi má velmi kvalitní původ. Sire Remin Whiz je výborný reiningový hřebec s NRHA LTE $157,042. Dam MM Lollipop je matkou úspěšných potomků, například 2019 IRHA/ IRHBA/ NRHA Non Pro Futurity Champion Shine Pop . Grand sire jsou reiningové legendy Topsail Whiz a Lil Ruf Peppy. V třetí generaci naleznete NCHA Hall of Fame hřebce Peppy San Badger, a cuttingového hřebce Doc´s Remedy, a NRHA Hall of Fame hřebce Topsail Cody a Hollywood Dun It.

On sám se pyšní skvělými závodními výsledky - evropskými Futurity a Derby tituly, je mnohonásobným Reining Champion ČR. Jeho aktuální NRHA LTE je $49,640.87.
Popi obohatí naše chovné stádo a napomůže v budoucnu chovu working cow horsových a jistě také reiningových koní.

Topsail PopTopsail Pop

Ještě jednou děkujeme Terce Hábové a Jitce Mertové při výběru Popiho, Lukášovi Brůčkovi a jeho ženě za milé přijetí a veškerou součinnost s rozbory a vyšetřeními a Iljovi Ptákovi za pomoc s posouzením zdravotních výsledků

Topsali Pop bude k dispozici jako plemeník po 21. 3. 2020. Podrobnosti o podmínkách a detailech připouštění zveřejníme v únoru.

Již dnes se můžete zapojit do aukce hřebců, kterou pořádá ERCHA. Zde můžete, za velmi výhodnou cenu, získat, kromě jiných nabídnutých hřebců, i připuštění našimi hřebci Oh Cay MC a Spooks Smokin Cat.

Oh Cay MC AMERICANA ChampionOh Cay MC AMERICANA Champion

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Neváhejte, aukce končí 19. 1. 2020. Všechny informace naleznete na https://www.facebook.com/europeanrcha/

Náš plemenný hřebec Smooth Cool Cat "Ugly" s Petrou Mikasovou poctivě trénují.

Smooth Cool Cat Smooth Cool Cat

Ještě naše poslední pomazlení a rozloučení před zítřejším odjezdem Uglyho do Itálie k Markusovi, kde bude zůstávat na trénink a vrátí se zpět na předváděčku hřebců. Několik dní potrénují společně s Markusem i Péťa a Ráďa s Makaronem, tak přejeme, ať vám to všem dobře jde a užijete si to. Doufáme, že vše půjde dobře a Ugly se společně s jeho trenérkou Péťou objeví na letošních závodech SWC. Štastnou cestu všem.

11. 1. jsme měli na ranči naši oblíbenou a už i tradiční domácí zabijačku. Letos bohužel poprvé bez sněhu, ale náladu nám to nezkazilo.

Děti i dospělí - snad každý pomáhal, kde bylo potřeba a zároveň jsme se všichni náramně pobavili.

Náš kamarád Péťa se opět překonal, jeho masové výrobky neměly chybu - neskutečná páteční půlnoční tlačenka a guláš, vynikající jitrničky a jelítka, kterým nikdo nedokážeme odolat....a teplých čerstvých škvarků jsme snědli celý hrnec.

Překvapením a vrcholem zabijačky byl mladý divočák. Péťa s Milánkem snad strhli rekord v rozbourání a jeho zpracování, trvalo to jenom pár minut a maso bylo vyrovnané na pracovním stole.

Mezitím jsme s rodiči, Marťasem a Linduškou připravili půlnoční divočákové řízečky, které mizely rovnou pod rukama našich kuchařů. Co už jsme nemohli sníst, ukradli v nestřežené chvíli naši pohotoví psi, hlavně milovanej Sunník, kromě hromady škvarků ještě snědl poměrně dost řízečků, čímž si ho Davča "oblíbil" ještě víc, než doposud a to jsme si mysleli, že to snad už ani nejde...

Nedělní pečená žebra s omáčkou z čerstvě nasbíraných hub v okolí ranče, které bravurně nachystali Linduška s Marťasem, byla ňamózní tečka za nádherným víkendem.

Takže tímto všem zúčastněným strašně moc děkujeme za krásnou atmosféru a moc se těšíme na pokračování druhého kola zabijačky tentokrát spolu se sokolnickým kurzem Milana zase u nás na ranči. Užívejte a brzy na viděnou.

Novinky

Hříbata 2020

Hříbata 2020

14.6. 2020 / zobrazeno 9692×

Všechna hříbátka, které jsme letos očekávali, se v pořádku narodila a dělají nám jen... více

Připouštěcí sezóna 2020

Připouštěcí sezóna 2020

4.4. 2020 / zobrazeno 26208×

Přinášíme informace pro chovatele o možnostech využití připouštění našimi plemennými... více

3.ročník Bohemian Stallion Promotion katalog

3.ročník Bohemian Stallion Promotion katalog

14.2. 2020 / zobrazeno 21937×

Vzhledem k situaci vás nemůžeme pozvat na 3.ročník Bohemian Stallion Promotion, abyste si... více

První novinky 2020

První novinky 2020

17.1. 2020 / zobrazeno 13405×

Hezký nový rok přejeme! Přinášíme vám první novinky z ranče roku 2020. Největší... více

Přejeme šťastný nový rok 2020

Přejeme šťastný nový rok 2020

17.1. 2020 / zobrazeno 359×

foto#21066 více

Podzimní události

Podzimní události

28.11. 2019 / zobrazeno 21726×

Po Americaně se na ranči rozběhly podzimní práce - hlavně přípravy na zimu - úpravy... více

Americana 2019

Americana 2019

17.9. 2019 / zobrazeno 38199×

foto#20741 fotoleft#12750-575# Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na... více

Léto končí

Léto končí

29.8. 2019 / zobrazeno 12382×

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace