První novinky 2020
Home » Novinky » První novinky 2020

První novinky 2020

Hezký nový rok přejeme! Přinášíme vám první novinky z ranče roku 2020.

Největší novinkou je koupě nového plemenného hřebce Topsail Pop.

Topsail PopTopsail Pop

Máme velkou radost, že dopadly nad očekávání zdravotní výsledky našeho nového plemeníka, kterého jsme se rozhodli zakoupit ze stáje od známého reiningového trenéra Lukáše Brůčka. Charakter tohoto hřebce nás naprosto uchvátil, byla to láska na první pohled.

Topsail PopTopsail Pop

„Popi“ je 9 letý AQH hřebec zbarvení Bay, narozený v Itálii. Na své potomky často přenáší zbarvení Dun a Bucskin, předává jim svou atletickou postavu a ušlechtilý tvar hlavy.

Topsail PopTopsail Pop

Popi má velmi kvalitní původ. Sire Remin Whiz je výborný reiningový hřebec s NRHA LTE $157,042. Dam MM Lollipop je matkou úspěšných potomků, například 2019 IRHA/ IRHBA/ NRHA Non Pro Futurity Champion Shine Pop . Grand sire jsou reiningové legendy Topsail Whiz a Lil Ruf Peppy. V třetí generaci naleznete NCHA Hall of Fame hřebce Peppy San Badger, a cuttingového hřebce Doc´s Remedy, a NRHA Hall of Fame hřebce Topsail Cody a Hollywood Dun It.

On sám se pyšní skvělými závodními výsledky - evropskými Futurity a Derby tituly, je mnohonásobným Reining Champion ČR. Jeho aktuální NRHA LTE je $49,640.87.
Popi obohatí naše chovné stádo a napomůže v budoucnu chovu working cow horsových a jistě také reiningových koní.

Topsail PopTopsail Pop

Ještě jednou děkujeme Terce Hábové a Jitce Mertové při výběru Popiho, Lukášovi Brůčkovi a jeho ženě za milé přijetí a veškerou součinnost s rozbory a vyšetřeními a Iljovi Ptákovi za pomoc s posouzením zdravotních výsledků

Topsali Pop bude k dispozici jako plemeník po 21. 3. 2020. Podrobnosti o podmínkách a detailech připouštění zveřejníme v únoru.

Již dnes se můžete zapojit do aukce hřebců, kterou pořádá ERCHA. Zde můžete, za velmi výhodnou cenu, získat, kromě jiných nabídnutých hřebců, i připuštění našimi hřebci Oh Cay MC a Spooks Smokin Cat.

Oh Cay MC AMERICANA ChampionOh Cay MC AMERICANA Champion

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Neváhejte, aukce končí 19. 1. 2020. Všechny informace naleznete na https://www.facebook.com/europeanrcha/

Náš plemenný hřebec Smooth Cool Cat "Ugly" s Petrou Mikasovou poctivě trénují.

Smooth Cool Cat Smooth Cool Cat

Ještě naše poslední pomazlení a rozloučení před zítřejším odjezdem Uglyho do Itálie k Markusovi, kde bude zůstávat na trénink a vrátí se zpět na předváděčku hřebců. Několik dní potrénují společně s Markusem i Péťa a Ráďa s Makaronem, tak přejeme, ať vám to všem dobře jde a užijete si to. Doufáme, že vše půjde dobře a Ugly se společně s jeho trenérkou Péťou objeví na letošních závodech SWC. Štastnou cestu všem.

11. 1. jsme měli na ranči naši oblíbenou a už i tradiční domácí zabijačku. Letos bohužel poprvé bez sněhu, ale náladu nám to nezkazilo.

Děti i dospělí - snad každý pomáhal, kde bylo potřeba a zároveň jsme se všichni náramně pobavili.

Náš kamarád Péťa se opět překonal, jeho masové výrobky neměly chybu - neskutečná páteční půlnoční tlačenka a guláš, vynikající jitrničky a jelítka, kterým nikdo nedokážeme odolat....a teplých čerstvých škvarků jsme snědli celý hrnec.

Překvapením a vrcholem zabijačky byl mladý divočák. Péťa s Milánkem snad strhli rekord v rozbourání a jeho zpracování, trvalo to jenom pár minut a maso bylo vyrovnané na pracovním stole.

Mezitím jsme s rodiči, Marťasem a Linduškou připravili půlnoční divočákové řízečky, které mizely rovnou pod rukama našich kuchařů. Co už jsme nemohli sníst, ukradli v nestřežené chvíli naši pohotoví psi, hlavně milovanej Sunník, kromě hromady škvarků ještě snědl poměrně dost řízečků, čímž si ho Davča "oblíbil" ještě víc, než doposud a to jsme si mysleli, že to snad už ani nejde...

Nedělní pečená žebra s omáčkou z čerstvě nasbíraných hub v okolí ranče, které bravurně nachystali Linduška s Marťasem, byla ňamózní tečka za nádherným víkendem.

Takže tímto všem zúčastněným strašně moc děkujeme za krásnou atmosféru a moc se těšíme na pokračování druhého kola zabijačky tentokrát spolu se sokolnickým kurzem Milana zase u nás na ranči. Užívejte a brzy na viděnou.

Novinky

Hříbátka 2023

Hříbátka 2023

30.9. 2023 / zobrazeno 75815×

Představujeme vám naše letošní hříbátka: foto#21588 foto#21623 foto#21624 foto#21611... více

Pozvánka

Pozvánka

28.2. 2023 / zobrazeno 51515×

Zveme vás na další wellness pobyt s oblíbeným programem JÍDLO JE KÁMOŠ. Tentokrát se... více

Zimní pozvánka

Zimní pozvánka

8.12. 2022 / zobrazeno 21604×

Přemýšlíte o dárku, který rozzáří oči vašich nejbližších? Darujte splněný sen... více

Vánoční nabídka koní na prodej

Vánoční nabídka koní na prodej

25.11. 2022 / zobrazeno 5423×

Všichni nabízení koně z mimořádné vánoční nabídky již našli své nové majitele... více

Poděkování

Poděkování

úterý 18. říjen, 2022 / zobrazeno 46036×

Všem zájemcům o koně na prodej děkujeme za váš veliký zájem. Všichni nabízení koně... více

PF 2022

PF 2022

4.1. 2022 / zobrazeno 48081×

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022! Merry Christmas and Happy New Year 2022!... více

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

15.12. 2021 / zobrazeno 6969×

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí promo videa našeho dokončeného projektu SILVERSTONE Living!... více

Podzimní prodej koní

Podzimní prodej koní

15.11. 2020 / zobrazeno 21121×

V říjnu na našem ranči proběhl velký podzimní prodej koní. Nové majitele mají plemenní... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace